SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Dyshek Ergo Comfort

Photo
Video

Ergo Comfort është një dyshek ergonomik i dizajnuar shkenctarisht per mbështetje maksimale të shpinës, qëndrim të drejtë të shtyllës kurrizore dhe reduktim të presionit. Falë shtresës Ergo të inspiruar nga Kosmodisc, dysheku i përshtatet në mënyrë të përkryer trupit tuaj për rehati të pakushtëzuar. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga mesatare në të fortë. Lartësia 20 cm. Mbështjellës që lahet. 15 vite garancion!

Dyshek Ergo Comfort
Stock: 2
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Ergo Comfort është një dyshek ergonomik i dizajnuar shkenctarisht per mbështetje maksimale të shpinës, qëndrim të drejtë të shtyllës kurrizore dhe reduktim të presionit. Falë shtresës Ergo të inspiruar nga Kosmodisc, dysheku i përshtatet në mënyrë të përkryer trupit tuaj për rehati të pakushtëzuar. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga mesatare në të fortë. Lartësia 20 cm. Mbështjellës që lahet. 15 vite garancion!

Më shumë
Përshkrimi
 • MATERIALE PREMIUM

  Materiale & lartësi premium që ju ofrojnë ekskluzivitetin dhe rehatinë superiore që nuk e keni eksperiencuar më parë.

 • 15 VITE GARANCION

  Dysheku ka garancion 15 vite. Kjo do të thotë që ju do të përjetoni 5.470 mëngjese të pushueshme përplot energji.

 • PRODHUAR NË EU

  Dysheku është dizajnuar dhe prodhuar në BE dhe i përmbahet standardit më të lartë të cilësisë të BE-së dhe Dormeos.

Dysheku më i mirë Ergonomik në Europë

Dysheku Ergo Comfort është dysheku më ergonomik me ndërtim unik prej 5 shtresave të dizajnuara për mbështetje maksimale, rregullim dinamik dhe rehati supreme. Ofron mbështetje optimale për shpinë dhe ju largon dhimbjet e shpinës ose dhimbjet e tjera.

Është testuar nga Instituti Gjerman Ergonomik dhe është rankuar në top dyshekët më të mirë ergonomik në Europë. Testimet kanë treguar mbështetje, përshtatshmëri dhe rehati më shumë se asnjëherë më parë.

Mbështetje optimale për shpinën tuaj

Shtresa inovative  ERGO imiton formën e shtyllës kurrizore, duke iu përshtatur plotësisht nevojave tuaja. Shiritat reagojnë në mënyrë dinamike dhe përshtaten me lëvizjen tuaj gjatë natës. Siguron gjumë të shëndetshëm.

Rehati ergonomike dhe superiore

 • Dyshek Ergonomic: siguron mbështetje perfekte dhe përshtatet në trupin tuaj për të mbajtur shpinën drejtë dhe për të ndihmuar në eliminimin e dhimbjeve të shpinës.
 • Shtresa në mes - Ergo e frymëzuar nga Kosmodisk në formën e shtyllës kurrizore të njeriut.
 • Lartësia totale: 20 cm: 18 cm lartësi and 2 cm sfungjer memory në mbështjellës për të përmirësuar gjumin tuaj.
 • 3 zona komforti për mbështetje optimale të pjesëve të ndryshme të trupit.
 • I ajrosshëm falë sfungjerit ecocell dhe kanaleve të ajrit.
 • Dyshek antibakterial and antialergjik, që i përshtatet njerëzve që vuajnë nga alergjitë apo astma.
 • Mbështjellës që hiqet dhe lahet për ambient më të shëndetshëm dhe më të pastër, pa bakterie, grimca-pluhuri apo aroma.
 • 15 vite garancion.
 • Veti ergonomike të testuara në Gjermani nga testime laboratorike.
 • I prodhuar në Europë.
 • Përshtatshmëri dhe rehati supreme

Shiko brendësinë e dyshekut

lartësi20cm

Dormeo Ergo Comfort Mattress

Qendro mbi imazh për   më shumë detaje.

 1. 2 cm sfungjer memory në mbështjellës

  I përshtatet në përsosmëri formave të trupit tuaj.

 2. 6 cm shtresë Ecocell® me kanale

  Një sfungjer premium i rregullueshëm që lejon ajrosje, rehati të shkëlqyeshme dhe mbështetje. Kanalet u shtuan për të dhënë më shumë fleksibilitet ndaj sfungjerit dhe lejojnë qarkullim më të mirë të ajrit.

 3. 6 cm shtresë ERGO

  Forma e kësaj shtrese unike u frymëzua nga KOSMODISK & reg; - një pajisje mjekësore e njohur për vetitë e saj të dobishme shëndetësore për shpinë dhe lehtësim të dhimbjes në pjesën e poshtme të shpinës.

  Dormeo Ergo Comfort Mattress
 4. 6 cm Ecocell® shtresë më e fortë blue me kanale

  Një sfungjer premium i rregullueshem që ofron ajrosje, rehati dhe mbështetje. Kanalet shtojnë më shumë fleksibilitet në sfungjer dhe ofron qarkullim më të mirë ajri.

 5. Kanalet në sfungjer Ecocell®

  Kanë dy funksione – japin më shumë fleksibilitet në sfungjer si dhe ofrojnë më shumë ajrosje dhe më shumë higjienë

 6. Mbështjellës që pastrohet me 4 dorëza

  Mbështjellësi mund të hiqet. Nuk ka nevoj ta pastroni të gjithë mbështjellësin, vetëm pjesën e sipërme.

 7. Mbështjellës me mbrojtje CleanEffect®

  Ky trajtim e bënë dyshekun anti-bakterial dhe anti-pluhur. Qëndron i freskët dhe pa aroma.

Mbështetja më e mirë ergonomike dhe natyrale

Dysheku Ergo Comfort është për ju nese:

 • jeni duke kërkuar dyshek për rehati optimale të gjumit
 • keni nevojë që të keni mbështetjen e duhur në çdo pozicion gjumi
 • ju dëshironi që dysheku juaj t’i përshtatet nevojave tuaja dhe jo anasjelltas
 • ju doni një mbrojtje efektive anti-bakteriale dhe anti pluhur
 • ju dëshironi që dysheku juaj të jetë i qëndrueshëm për vitet në vazhdim

dhe në fund të ditës ju thjesht doni një gjumë të mirë natën.

Dormeo është këtu për ju!

Nëse vuani nga dhimbje kronike në shpinë, ose thjesht e mbingarkoni atë gjatë stërvitjeve, gjumi në këtë dyshek sjellë lehtësi në qafë, krahë, këmbë dhe qafë. Jo vetëm që largon pikat e presionit, duke ju lejuar të bëni gjumë më të mirë, por gjithashtu ju siguron mbështetje të fortë për të mbajtur shpinën drejtë dhe për të ndihmuar në eliminimin e dhimbjes së shpinës.

Në fakt, shkaku kryesor i dhimbjes së shpinës është keq-qendrimi i shtyllës kurrizore. Dhimbja e shpinës është gjithashtu arsyeja që shumë njerëz nuk arrijnë të arrijnë gjumin e thellë, kështu që kjo është një pengesë e dyfishtë për përfitimet e rëndësishme të gjumit të shëndetshëm, restaurues.

Tre zona komforti ofrojnë mbështetje të personalizuar për zona të ndryshme të trupit në të gjitha pozicionet e gjumit. Dysheku ynë Ergo përshtatet në mënyrë dinamike në çdo pozicion, për shtrirje dhe mbështetje të shtyllës kurrizore, natë pas natE, vit pas viti.

I testuar. I vërtetuar. I shkëlqyeshëm.

Dysheku Ergo Comfort është dizajnuar shkencërisht për mbështetje maksimale të shpinës, shtrirjes kurrizore dhe lehtësim të pikave të presionit. Misioni ynë është të përmirësojmë cilësinë e jetës tuaj duke ju dhënë një gjumë më të mirë dhe të shëndetshëm.

Forma e shtresës unike 6 cm u frymëzua nga KOSMODISK - Një pajisje mjekësore që është e njohur mirë për vetitë e saj të dobishme shëndetësore për rrotullim dhe lehtësim të dhimbjeve në pjesën e poshtme të shpinës.

Vetitë Ergonomike të dyshekut janë testuar në Gjermani nga laboratori njohur në mbarë botë. Testimet provuan mbështetje, adaptueshmëri dhe komoditet të shkëlqyeshëm.

Dormeo Ergo Comfort Mattress

Shtresë ERGO e inspiruar nga shtylla kurrizore e njeriut dhe KOSMODISK

Rrokullisni dyshekun për të zgjedhur fortësinë

Dysheku Ergo Comfort vjen me një bërthamë të kthyeshme që i mundëson gjumashit të zgjedhë fortësinë e preferuar të dyshekut.

Njëra anë e bërthamës është bërë me sfungjer më të butë Ecocell®, e cila është e bardhë, dhe ana tjetër e bërthamës është e bërë me sfungjer Ecocell® më të fortë në ngjyrë blu. Kur shtresa më e butë (e bardhë) është në anën e sipërme, dysheku është më i butë dhe kur shtresa më e fortë (blu) është në anën e sipërme dysheku është më i fortë. Kjo do të thotë që gjumi mund të personalizoj anën e dyshekut.

Duke ndryshuar anën e dyshekut - dysheku ndryshon fortësinë e tij.

Dormeo Ergo Comfort Mattress

OPSION MË I BUTË

OPSION MË I FORTË

Fleni me mirë së bashku

Bërthama e dyfishtë është një tipar unik që ka ky dyshek. Kjo ju lejon juve dhe partnerit tuaj të zgjidhni fortësinë për të cilën keni nevoj ( 2 bërthama të ndara në dyshekët me madhësi të dyfishtë nga 160 cm e lart). Parandalon transferimin e lëvizjeve. Zgjimi nga lëvizjet e partnerit tuaj është një gjë e së kaluarës! Duke e rrotulluar dyshekun, mund të provoni nivelet e ndryshme të qëndrueshmërisë dhe rehatisë. Kjo e mban marrëdhëniet tuaj të shëndetshme - secili prej jush mund të shijojë fortësinë e dyshekut tuaj të dëshiruar dhe nuk do të ketë më transferim të lëvizjeve.

Mbështjellës antibakterial and antialergjenik që mund të lahet

Sfungjeri memory është shtuar ashtu që gjithçka t'i përshtatet në mënyrë të përkryer trupit tuaj. Higjienë e lartë . Materiali Viscose i shtohet pëlhurës së sipërme të dyshekut për të larguar lagështinë dhe për të siguruar një efekt freskues. Shton gjithashtu shkëlqim të bukur. Mbulesa është gjithashtu e pasuruar me trajtim CleanEffect. Ajo funksionon në mënyrë efektive si kundër pluhurit , anti-bakterial dhe mbrojtje kundër erës . Ju lehtë mund të hiqni mbulesën e sipërme dhe ta lani sa herë që dëshironi.

Vendosja bëhet shpejtë dhe lehtë

Dysheku juaj i ri do të mbërrijë në shtëpinë tuaj, i ngjeshur dhe i vakumuar, i mbrojtur në një kuti të transportit të mbështjellë në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vakumuar falë procesit eko-miqësor dhe mbrojtjes gjatë transportit.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u siguruar që të mos prisni qesen plastike në brëndësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Hapni dyshekun e rrotulluar të vakumuar për të vendosur dyshekun mbi shtratin tuaj.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Lini 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Ruani dyshekun tuaj nga dëmtimet me perdorimin e kornizave dhe flex-ave të duhura

Përdor flex-at dhe kornizat e duhura për dyshekun tuaj. Në këtë mënyrë dysheku juaj do të mbetet i sigurt dhe nuk do të dëmtohet

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Bërthamë e dyfishtë Po
Fortësia i butë, I fortë
Lartësia 20 cm
Linja Dormeo Vitality
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 3

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star