Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Posta falas për porosi mbi 60€

Posta falas për porosi mbi 60€. Blej sigurt nga shtëpia.

Blej sigurt nga shtëpia

 
 
[banner_timer]
 

Dyshek Air Lux Plus

Photo
Video

Dysheku më luksoz, me 5-zona, 27 cm, dyshek hibrid i bërë me teknologjinë Octaspring® dhe sustat sfungjerike tradicionale. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga më pak e fortë në mesatare. Shtresat e ndryshme krijojnë një dyshek suportiv dhe jashtëzakonisht të rehatshëm. Ajrosje superiore dhe butësi e dëshiruar. Mbulesë që lahet. 15 vite garancion.

Dyshek Air Lux Plus
599,90 €
Dërgesë falas
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 50
Stock: 3
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Dysheku më luksoz, me 5-zona, 27 cm, dyshek hibrid i bërë me teknologjinë Octaspring® dhe sustat sfungjerike tradicionale. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga më pak e fortë në mesatare. Shtresat e ndryshme krijojnë një dyshek suportiv dhe jashtëzakonisht të rehatshëm. Ajrosje superiore dhe butësi e dëshiruar. Mbulesë që lahet. 15 vite garancion.

Më shumë
Detajet e Produktit

Shijoni gjumin e ëndrrave tuaja në dyshekun Air Lux Plus

 • Ajrosje Superiore – 8x me shumë vetëajrosje se dyshekët e tjerë prej sfungjeri
  për një eksperiencë gjumi të pakrahasueshme.
 • 2 shtresa sustash sfungjerike Octasprings dhe 4cm sfungjer memorues për komfort të shtuar
 • Përshtatet me trupin 3-dimensionalisht dhe ka 5 zona komforti për mbështetje të personalizuar në pjesë të ndryshme të trupit
 • Termoregulacion dinamik falë trajtimit Adaptive: Ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët gjatë verës.
 • Brendësia e dyfishtë dhe e rrotullueshme ju lejon të përzgjidhni të flini në anën e butë apo të forte të dyshekut
 • Dyshek Antibakterial dhe antialergjik, i përshtatshëm për ata që vuajnë prej alergjive dhe astma.
 • Lartësi Premium: 27cm – për rehati maksimale
 • 15 vite garancion

8x më shumë vetëajerosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Linja dyshekëve Air Plus vjen me një inovacion në sistemin e ajrosjes. Sistemi special vetëajërosjes I dedikohet strukturës unike në formën e hojeve të bletëve të sustave sfungjerike, të cilat lejojnë ajrin të qarkullojë brënda dyshekut, duke parandaluar kështu nxehtësinë dhe lagështinë. Është provuar që sustat Octaspring sigurojnë 8x më shumë vetëajerosje në krahasim me dyshekët e tjerë të zakonshëm prej sfungjeri,duke garantuar kështu ambjent të freskët, higjenë dhe gjumë të shëndetshëm.

8X Më shumË VetËajËrosjenë krahasim me dyshekët e tjerë

Përshtatje 3D dhe 5 zona komforti – mbështetje optimale e personalizuar

Sustat sfungjerike lëvizin në menyrë 3-Dimensionale, duke siguruar mbështetje optimale për të gjithë pozitat e fjetjes. Dysheku do të përshtatet në mënyre optimale me peshën, formën dhe lëvizjet tuaja, duke ndjekur konturet e trupit tuaj dhe mbështetur trupin tuaj në pozicionin e tij natyral.

Sustat me fortësi të ndryshme janë të vendosura në brendësi të dyshekut për t'ju ofruar komfort të personalizuar dhe mbështetje dinamike përgjatë gjumit.

5 zonat e komfortit ofrojnë mbështetjen optimale për pjesët e ndryshme të trupit: kokë, shpatulla, fundshpinë, gjunjët dhe këmbët. Plotësisht i adaptueshëm. Dinamik, dhe mbështetje e plotë për të gjithë trupin. Rehati e pa konkurueshme. Nuk ka kundra-presion. Dyshek, sikur të jetë prodhuar ekskluzivisht për ju. Dysheku me përsosshmëri luksoze.

RISI:Trajtimi Adaptive® për efekt termoregulativ

Dyshekët mbulesat e të cilëve janë të trajtuar me teknologjinë Adaptive® , veprojne si kontrollues temperature pasi përshtaten dhe bashkëveprojnë me temperaturën dhe lagështinë e trupit tuaj. Kjo ju siguron gjumë të ngrohtë gjatë dimrit dhe të freskët gjatë verës, për t'ju falur gjumë te rehatshëm dhe pa ndërprerje

I kthyeshëm dhe me bërthamë të dyfishtë

Brendësi e dyfishtë dhe e kthyeshme- që nuk transferon lëvizjen dhe ju fal komfort të personalizuar Dysheku Air Lux Plus është i pajisur me brendësi të rrotullueshme, që ju lejon të përzgjidhni të flini në anën e butë apo të forte të dyshekut. Thjesht duke rrotulluar dhe kthyer dyshekun ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë të dyshekut për te përzgjdhur sipërfaqene gjumit më të mire për ju. Është njësoj sikur të keni dy dyshek në një, që ju përshtatet dëshirave dhe nevojave tuaja. Dyshekët për dy persona (160cm dhe më lart) janë të pajisur me 2 brendësi të kthyeshme nën një mbështjellëse dysheku. Ky funksion ju ofron gjumë më të rehatshem dhe të qetë, ku secili partner mund të zgjedhë fortësinë e dyshekut ne varësi të preferencës së tij, pa transferuar levizjen midis dy brendësive të dyshekut.

Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

2 nivele fortËsie

i butë

shumë i fortë

Lartësi Premium – për gjumë dhe komfort luksoz

Në plotësojmë dëshirat e klientëve tanë dhe kemi rritur lartësinë e dyshekut në 27 cm. Përveç luksit dhe rehatisë, lartësia prej 27 cm e bën këtë dyshek më të rehatshëm , pasi dysheku më i lartë ju mundëson të shtriheni dhe ngriheni nga shtrati më lehtë .

15 vite garancion

Dyshekët Air Lux Plus vijnë me 15 vite garancion për gjumë të sigurtë në periudhë afatgjatë.

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

 

Sustat Octaspring® xhepat e sfungjerit – mbështetje dhe rehati e plotë

Sustat sgungjerike Octaspring® dhe xhepat e sustave- mbështetje optimale të trupit për gjumë dhe komfort luksoz Dyshku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë prej sustave sfungjerike Octaspring® dhe një shtresë me xhepa sustash. Sustat sfungjerike të patentuara në formën e hojëve të bletëve sigurojnë përshtatje 3 dimensionale dhe ajërosje të lartë që siguron mbështetje për të gjithë trupin, komfort superior dhe gjumë të thatë e të freskët ndërsa shtresa e xhepave të sustave siguron lartësi, stabilitet, ajrosje dhe qëndrueshmëri. e.

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Sfungjer Ecocell® : 3 cm

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Lux Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale për dyshekun tuaj. Kjo ju siguron ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik e mbrojtje efiçente për shumë vite.

Mirëmbajtje e lehtë, Mbulesë e dyshekut që mund të pastrohet

Për të zgjatur jetëgjatësinë e dyshekut tuaj, mbulesa mund të hiqet lehtësisht dhe të lahet në makinë në 40°C.

2 nivele fortËsie

i butë

shumë i fortë

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të kualitetit PREMIUM
 • Për ata që preferojnë të flejnë në dyshekë të lartë
 • Personat që kanë nevojë për një dyshek ergonomik, i cili siguron mbeshtetje optimale për të gjithë pjesë e turpit dhe pozicionim të shtyllës kurrizore në pozitën e duhur
 • Partnerët me preferenca të ndryshme të fortësisë së dyshekut apo cilindo që dëshiron të ketë mundësi të ndryshojë fortësinë e dyshekut të tij
 • Cilindo që ndryshon pozitën e gjumit shpesh gjatë natës dhe i nevojitet një dyshek që ne mënyrë dinamike i përshtatet ç'do lëvizje trupore
 • Cilindo që është duke kërkuar për një dyshek që parandalon transferimin e lëvizjeve nga njëra anë e dyshekut në anën tjetër.
 • Për të gjithë ata që ndjejnë herë ftohtë e herë nxehtë gjatë natës dhe u nevojitet një dyshek me ajrosje të lartë që ju siguron temperaturë të përshtatshme dhe komforte
 • Personat që janë të predispozuar të kenë alergji dhe astma

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza Ecocell®, 2 cm sfungjer Memorues, 2x3cm susta sfungjerike, 10 cm susta sfungjerike
Bërthamë e dyfishtë Po
Fortësia e ndryshueshme, pak i fortë, Mesatarisht i fortë
Garancioni 15 vite
Lartësia 27 cm
Linja Dormeo Harmony
Mattress product material Ecocell®, Memory foam, Octaspring/ Foam springs, Pocket springs
Mbështjellësi Top Fabric: 63% polyester, 37% viscose, 2cm memory foam; Bottom and side fabric: 100% polyester (AirX System)
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 5

Vlerësimet e Konsumatorëve 3 Vlerësim(e)

5

3 vlerësime

3 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ardiana

www.dormeo-ks.com

26/06/2019

1000%rrahati
Pershendetje kete Produkt nuk e kam po te gjitja tjerat po ama jan ⭐️5

Ibrahim asllanaj

www.dormeo-ks.com

10/06/2019

Qilsi e shkelqyer
Shumm i mir

Simbukas

www.dormeo.lt

24/04/2018

Puiku
Turime tik savaitę. Kol kas labai puiku. Patenkinti.

3 Produkte