SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Dyshek Air+ Select Ergo

Photo
Video

Shijoni mbështetjen ergonomike në një dyshek premium me lartësi 27cm! 5 zonat unike të bërthamës ERGO në sustat sfungjerike Air, sigurojnë që shpina juaj të qëndrojë në pozitën e duhur dhe të ketë mbëshetetje perfekte! Trajtimi Adaptive siguron një ambient më të freskët, kurse fibrat modale TENCEL™ i ofrojnë ndjesi shumë të butë lëkurës suaj. Mbulesa e dyshekut është e pasur me trajtimin CleanEffect dhe po ashtu mund të hiqet dhe të lahet në 40°C. Dysheku Air+ Select Ergo ka 15 vjet garancion dhe është prodhim europian.

Dyshek Air+ Select Ergo
Nga 599,90 € Nga
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Shijoni mbështetjen ergonomike në një dyshek premium me lartësi 27cm! 5 zonat unike të bërthamës ERGO në sustat sfungjerike Air, sigurojnë që shpina juaj të qëndrojë në pozitën e duhur dhe të ketë mbëshetetje perfekte! Trajtimi Adaptive siguron një ambient më të freskët, kurse fibrat modale TENCEL™ i ofrojnë ndjesi shumë të butë lëkurës suaj. Mbulesa e dyshekut është e pasur me trajtimin CleanEffect dhe po ashtu mund të hiqet dhe të lahet në 40°C. Dysheku Air+ Select Ergo ka 15 vjet garancion dhe është prodhim europian.

Më shumë
Përshkrimi
Dyshek Air+ Select Ergo Dyshek Air+ Select Ergo

I dizajnuar posaçërisht të zvogëlojë dhimbjen e shpinës dhe qafës

Ky dyshek është dizajnuar me kujdes për të ofruar një kombinim perfekt të mbështetjes dhe rehatisë. Bërthama përbëhet prej 6cm shtresë ERGO të Ecocell®, frymëzuar nga Kosmodisk. Ky sfungjer i përgjigjet në mënyrë dinamike lëvizje të trupit dhe siguron shtrirje optimale të shtyllës kurrizore. Për më tepër, mbulesa është e pasur me sfungjer Memory dhe përshtet në mënyrë perfekte sipas formave të trupit. Në këtë mënyrë, zvogëlon pikat e presionit në pjesët e ekspozuara, muskuj dhe eshtra.

 • Dyshek Air+ Select Ergo

  6 shtresa të ndryshme, secila me veti të ndryshme, por me të njejtin qëllim: t’ju ofrojë mbështetje adekuate në një dyshek premium 27cm.

 • Dyshek Air+ Select Ergo

  Dysheku ka 5 zona rehatie në shtresën ergo dhe sustat sfungjerike, të cilat sigurojnë ergonomi dhe sinergji të mirë me lëvizjet trupore, sidomos kur flini në krah.

Zbuloni brendësinë e dyshekut

lartësi27cm

Dyshek Air+ Select Ergo

Mbani kursorin mbiTap on   për detaje rreth produktit.

 1. 2cm sfungjer Ecocell®

  Kjo shtresë ofron rehati të personalizuar, me një strukturë qelizore elastike 3D, për t’ju përshtatur formës dhe peshës trupore.

 2. 8cm susta sfungjerike në 5 zona

  Mbështetja zonale në pjesën e poshtme të dyshekut siguron qëndrueshmëri të mirë. Po ashtu, kjo shtresë është ekstra e ajrosshme.

 3. 3cm sfungjer Ecocell®

  Shtresa ekstra e këtij sfungjeri elastik, shton komoditet dhe mbështetje.

 4. Bërthamë unike prej 6cm shtresë ERGO Ecocell®

  Frymëzuar nga Kosmodisk, kjo shtresë përbën zemrën e dyshekut! Ky sfungjer i përgjigjet në mënyrë dinamike lëvizje të trupit dhe siguron shtrirje optimale të shtyllës kurrizore. Falë zonave të rehatisë, siguron ergonomi dhe sinergji të mirë me lëvizjet trupore, sidomos kur flini në krah.

 5. 6cm sfungjer Ecocell®

  Shtresa ekstra e këtij sfungjeri elastik, shton komoditet dhe mbështetje.

 6. 2cm sfungjer Memory

  Ky sfungjer i përshtatet trupit tuaj, pavarësisht pozitës, peshës apo formës trupore. Në këtë mënyrë, zvogëlon pikat e presionit në pjesët e ekspozuara, muskuj dhe eshtra.

 7. Mbulesë me CleanEffect®, Adaptive dhe fibra modale TENCEL™

  Trajtimi termorregullues AdaptiveGo funksionon në sinergji me fibrat modale TENCEL në mbulesë, për të siguruar një ambient gjumi të thatë dhe të freskët.

  Trajtimi CleanEffect ofron mbrojtje anti-pluhur, anti-bakteriale dhe anti-mikrobe.

 8. Mbulesë më zinxhirë dhe 4 kapëse

  Mbulesa e sipërme e dyshekut mund të hiqet dhe të lahet në 40°C, për të siguruar më shumë hgjienë. Po ashtu ka 4 kapëse anash, për ta bartur apo vendosur më lehtë dyshekun.

Shijoni mbështetjen e jashtëzakonshme

Bërthama ERGO e dyshkeut ka 5 zona komforti, për t’ju siguruar mbëshetje ergonomike, për një shpinë pa dhimbje.

Pra, kjo shtresë ERGO i përgjigjet në mënyrë dinamike lëvizjeve të trupit tuaj.

Kurse 8cm të sustave sfungjerike në fund të dyshekut ofrojnë më shumë stabilitet dhe ajrosje.

Dyshek Air+ Select Ergo

Rehati e personalizuar

Shijoni butësinë e sfungjerit memory, i cili i përshtatet konturave të trupit dhe zvogëlon pikat e presionit në pjesët e ekspozuara, muskuj dhe eshtra.

3 shtresa Ecocell®, version i ri i sfungjerit memory, i përshtatet formës dhe peshës trupore, duke siguruar rehati dhe mbështetje të mjaftueshme.

Dyshek Air+ Select Ergo

Flini rehat, zgjohuni plot energji

Jo vetëm shtresat e dyshekut janë të ajrosshme, e tillë është edhe mbulesa, e cila:

 • Përmban fibra modale TENCEL™, një material i butë dhe i ajrosshëm, i prodhuar nga druri i ahut i rritur në mënyrë natyrale, në një process eko-miqësor. Ky material kontribuon në rregullimin e temperaturës dhe lagështisë.
 • Është e pasur me trajtimin Adaptive, i cili është dizajnuar t’i përshtatet temperaturës dhe djersitjes trupore, në mënyrë që t’ju mbajë ngrohtë dimrit dhe freskët gjatë verës.
Dyshek Air+ Select Ergo

I përshtatshëm për ata që vuajnë nga alergjitë

Një dyshek i ajrosshëm me qarkullim të mjaftueshëm të ajrit është thelbësor për të rregulluar lagështinë dhe ngrohtësinë e sipërfaqes, në të cilën mund të zhvillohen bakteret. Për ta shmangur zhvillimin e tyre, ne kemi pasuruar mbulesën me trajtim CleanEffect.

Nëse vuani nga ndonjë alergji apo keni lëkurë të ndjeshme, ju mund ta lani edhe mbulesën në 40°C, për më shumë higjienë.

Dyshek Air+ Select Ergo

Dyshek me bërthamë duo

Edhe nëse flini me partnerin/en, lëvizjet apo rrotullimet e tij/saj nuk do t’ju shqetësojnë natën. Kjo sepse dysheku Air+ Select Ergo vjen me bërthamë të dyfishtë për dimensioned 160x200cm e më lart. Në këtë mënyrë, ju mund të flini në të njejtin shtrat, por pa e shqetësuar njëri-tjetrin.

Dyshek Air+ Select Ergo

Vendosja bëhet shpejtë dhe lehtë

Dysheku juaj i ri do të mbërrijë në shtëpinë tuaj, i ngjeshur dhe i vakumuar, i mbrojtur në një kuti të dhe i mbështjellë në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vakumuar falë procesit eko-miqësor dhe mbrojtjës që përdorim gjatë transportit.

 • 1
  Hapi 1

  Preni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u siguruar që të mos preni qesen plastike në brendësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Hapi 2

  Hapni dyshekun e rrotulluar të vakumuar për të vendosur atë mbi shtratin tuaj. Me kujdes ia preni pjesën plastike në qoshe dhe e hiqni atë.

 • 3
  Hapi 3

  Lini 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Bërthamë e dyfishtë Po
Fortësia i butë, I fortë
Lartësia 27 cm
Linja Dormeo Harmony
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Susta xhepi
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star