SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Karrige kopshti

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110047255 SKU: 110047255
Photo
Video

Nëse punoni shumë në kopsht, me siguri përballeni me dhimbje shpine ose të nyjeve. Por tash mund të vazhdoni ta praktikoni hobin tuaj më lehtë, me ndihmën e kësaj karrige 2në1. Ka një strukturë çeliku të qëndrueshme, andaj mund të përdoret brenda dhe jashtë. Pos për kopsht, mund ta përdorni edhe si stol për të pushuar.

Karrige kopshti
Stock: 1
Koha e arritjes: 3 ditë pune
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Nëse punoni shumë në kopsht, me siguri përballeni me dhimbje shpine ose të nyjeve. Por tash mund të vazhdoni ta praktikoni hobin tuaj më lehtë, me ndihmën e kësaj karrige 2në1. Ka një strukturë çeliku të qëndrueshme, andaj mund të përdoret brenda dhe jashtë. Pos për kopsht, mund ta përdorni edhe si stol për të pushuar.

Më shumë
Përshkrimi

Kopshtarë dhe adhurues të natyrës, kjo karrige është për ju

A ka më mirë se të hani ushqime të përgatitura me pemët apo perimet që i keni kultivuar vet? Pavarësisht se sa mund t'ju pëlqejë kopshtaria, puna në kopsht nuk është punë e lehtë. Qëndrimi i gjatë në gjunj mund t'ju shkaktojë lodhje dhe dhimbje.

Por kjo karrige do t'ju ndihmojë t'i mbillni dhe mbledhni të mbjellat në mënyrë më të lehtë dhe më të rehatshme. Meqë për shkak të pandemisë po qëndrojmë më shumë në shtëpi, është një mundësi e mirë që të merremi me kopshtari.

Pse rekomandohet kopshtaria?

Kopshtaria nuk është veç një hobi, por një mënyrë jetes. Shumë studime kanë treguar se puna në kopsht ka efekte pozitive për shëndetin tonë. Në këtë mënyrë, ju siguroni ushqim të shëndetshëm dhe organik për veten dhe familjen tuaj.

Delimano ju rekomandon një dietë të shëndetshme dhe kopshtaria është një hap i duhur në këtë drejtim. Kopshtaria është një investim i vlefshëm për shëndetin tonë, por edhe për natyrën.

Karrige kopshti

Hani frutat dhe perimet që i kultivoni vet

Mbledhni frutat dhe perimet që keni kultivuar vet, dhe kurseni para. Për më tepër, ushqimet që keni kultivuar vet, shijojnë më shumë dhe janë më të shëndetshme.

Por shpesh kopshtaria kërkon shumë përpjekje, sepse na duhet të përkulemi dhe ta mbajmë trupin në pozitë jo të duhur. Si pasojë, ne përballemi me dhimbje në shpinë ose gjunj.

Prandaj Delimano ju rekomandon këtë karrige, e cila do t'ua bëjë punën më të lehtë dhe më të rehatshme.

Karrige kopshti

Pse çdo kopshtar/e duhet ta ketë këtë karrige?

Ne të gjithë i duam sallatat me domate, të kombinuara me perime të shijshme e të mbledhura nga kopshti ynë. Por kultivimi i tyre nuk është bash i lehtë. Tash, falë kësaj karrigeje, gjunjët nuk do t'ju dhembin, sepse nuk do t'i vendosni në tokë. Po ashtu, kjo karrige ju ndihmon ta zvogëloni presionin në gjunj.

Disa nga karakteristikat kryesore:

 • Karrige kopshti

  Parandalon dhimbjen në shpinë, qafë dhe nyje.

 • Karrige kopshti

  E lehtë dhe e palosshme, mund ta bartni me lehtësi.

 • Karrige kopshti

  Dorezat anësore të përshtatshme ju ndihmojnë të çoheni më lehtë.

 • Karrige kopshti

  Dizajn 2në1: kthejeni nga ana tjetër për ta shndërruar në një stol të rehatshëm.

Mbron shpinën & gjunjët nga dhimbja dhe tendosja

Falë shtresës së rehatshme dhe të qëndrueshme që ka kjo karrige, gjunjët tuaj nuk do ta prekin tokën teksa e punoni kopshtin. Kjo karrige është perfekte për çdo lloj pune në kopsht si dhe për të pushuar. Pasi të keni kryer punë me të mbjella, kapuni për doreza dhe ngrituni me lehtësi. Pastaj kthejeni në anën tjetër karrigen, për ta përdorur si stol dhe për të pushuar.

Karrige kopshti Karrige kopshti Karrige kopshti Karrige kopshti Karrige kopshti Karrige kopshti

Kujdesuni për shëndetin tuaj

Kjo karrige ju mundëson të kujdeseni për shëndetin tuaj teksa merreni me punët e kopshtarisë. Falë dizajnit inovativ, nga fëmijët e deri te pleqtë mund t'i shijojnë aktivitetet në kopsht. Ka dimensione 42x54x27cm dhe mund të mbajë peshë deri në 110kg. Me strukturë të qëndrueshme çeliku, kjo karrige i reziston gjatë kushteve të këqija atmosferike. Është koha të merremi me kopshtari!

Informata shtesë

8 hapa për ta ndërtuar kopshtin tuaj

Karrige kopshti
 1. Zgjedhni vendin e duhur
  Zgjedhni një vend që ka mjaft diell, hapësirë dhe ka afër një burim dielli.
 2. Zgjedhni perimet
  Vendosni cilat perime do t’i mbillni, varësisht nga hapësira dhe madhësia e perimes. Nëse keni një kopsht tarracash urbane, për shembull mund të mbillni karrota, tranguj, speca ose fasule.
 3. Përgatiteni tokën
  Përzijeni dheun me plehëra natyralë. Për kopshtet e vogla, mund të blini me shumicë nga furnizuesit e ndryshëm.
 4. Kontrolloni datat e mbjelljes
  Secila perime ka kushte të ndryshme të kultivimit dhe cikle të pjekjes, andaj kontrolloni datat në paketim para se t’i mbillni.
 5. Mbillni farat
  Mbillni farat në thellësinë dhe hapësirën që rekomandohet në udhëzuesin në paketim.
 6. Shtoni ujë
  Pasi t’i mbillni, i ujisni me kujdes, për ta mbajtur dheun të lagësht.
 7. Hiqni barishtet e këqija
  Ujitja e vazhdueshme e dheut mund të shkaktojë edhe rritjen e disa barishtevet të dëmshme për perimet. Prandaj rekomandohet që t’i kontrolloni dhe largoni kohë pas kohe barishtet e dëmshme.
 8. Korrni të mbjellat
  Pasi perimet të jenë zbutur, do të thotë se janë gati. Pasi të jenë pjekur, përdorni të freskëta. Shijoni ushqime me shije dhe perime natyrale, të kultivuara nga duart tuaja.

Kopshti në terracë

Karrige kopshti

Njerëzit që banojnë nëpër shtëpi dhe kanë oborre apo kopsht, e kanë edhe një mundësi të mirë për ta shfrytëzuar kohën e lirë, si për shembull, kultivimi i kopshtit.

Por, tash mund ta ndërtoni një kopsht të lezetshëm edhe nëse jetoni në banesë dhe keni një terracë. Vetëm imagjinojeni veten duke pirë kafe në ballkon, rrethuar nga lulet, borziloku, oregano, tomatinat etj. Përparësia e kultivimit të perimeve në një kopsht terrace, është se e keni kopshtin “në duart tuaja” dhe mund ta punoni apo mirëmbani më lehtë.

Po ashtu, është e rëndësishme të theksohet se përdorimi i farave organike, ndikon drejtpërdrejt në cilësinë e dietës suaj. Përveç kësaj, shija e perimeve të kultivuara nga duart tuaja nuk krahasohet me shijen e perimeve të blera në dyqan.

Prandaj Delimano ju rekomandon ta ndërtoni kopshtin tuaj gjatë kohës së lirë. Po ashtu, ju rekomandojmë të përdorni një karrige kopshtarie, sepse ju mundëson ta kryeni punën pa dhimbje në gjunj dhe shpinë.

Si të krijoni pleh në kushte shtëpie?

Përdorni mbetjet e kuzhinës. Thënë më mirë - ricikloni ato dhe përgatitni përzierje plehrash kuzhine! Përgatitsni lehtë dhe shpejt lëndën ushqyese për tokën apo dheun ku do të mbjellni. Thjesht copëtoni imët mbetjet në një grirëse, dhe plehu është gati!

Përdorni në përzierje plehrash kuzhine:

 • Mbetje frutash & perimesh
 • Gjethe
 • Lëvozhga vezësh
 • Kallinj misri
 • Pleh pule
 • Kokrra kafeje

Kurrë mos përdorni në përzierje plehrash kuzhine:

 • Mish
 • Eshtra
 • Mbetje peshku
 • Bimë të sëmura
 • Lëvore frutash
Karrige kopshti

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star