SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Jastëk mbështetës

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110074455 SKU: 110074455
Photo
Video

A përballeni me ndonjë nga këto probleme: dhimbja e qafës dhe shpinës, refluks acidi, apnea e gjumit, gërhitja apo sinusi? Atëherë ky jastëk mbështetës është i dobishëm për ju. Me lartësi 24cm, e ngre pjesën e sipërme të trupit, që ju të qëndroni rehat në shtrat. Mund të përdoret për kokë, shpinë dhe këmbë. Është i punuar nga sfungjeri Ecocell® dhe memory, si dhe ka një mbështjellës i cili mund të hiqet dhe të lahet në 60°C. Dimensionet: 45x60x25cm.

Jastëk mbështetës
Stock: 2
Koha e arritjes: 3 ditë pune
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

A përballeni me ndonjë nga këto probleme: dhimbja e qafës dhe shpinës, refluks acidi, apnea e gjumit, gërhitja apo sinusi? Atëherë ky jastëk mbështetës është i dobishëm për ju. Me lartësi 24cm, e ngre pjesën e sipërme të trupit, që ju të qëndroni rehat në shtrat. Mund të përdoret për kokë, shpinë dhe këmbë. Është i punuar nga sfungjeri Ecocell® dhe memory, si dhe ka një mbështjellës i cili mund të hiqet dhe të lahet në 60°C. Dimensionet: 45x60x25cm.

Më shumë
Përshkrimi

Jastëk që e ngre pjesën e sipërme të trupit, për më shumë rehati

Disa lloje të dhimbjeve të shpinës apo qafës vijnë si pasojë e qëndrimit jo të drejtë dhe presionit të tepërt në pjesë të caktuara të trupit. Andaj, ky jastëk mundëson që pjesa e sipërme e trupit tuaj të që qëndrojë e ngritur dhe në këtë mënyrë ju do të ndiheni më rehat. Përdoreni për më shumë mbështetje apo rehati kur flini, lexoni, punoni apo thjesht për relaks!

Problemi me qëndrimin e sheshtë (rrafshtë)

Secili njeri është ndryshe, andaj kemi edhe nevoja të ndryshme. Dikush preferon një sipërfaqe të sheshtë për të fjetur, por për dikë mund të jetë e parehatshme. Prandaj Dormeo ka dizajnuar këtë jastëk mbështetës, për t’i lehtësuar dhimbjet dhe bezitë e vogla që mund t’ua prishin gjumin. Jastëku mbështetës mund të ndihmojë në parandalimin apo lehtësimin e këtyre problemeve:

  • Dhimbja e qafës dhe shpinës, sepse e mban shtyllën kurrizore në shtrirjen e duhur dhe lehtëson presionin në rruaza;
  • Refluks acidi, duke parandaluar acidet e stomakut që të rrjedhin në laringun tuaj;
  • Apnea e gjumit dhe gërhitja, duke i mbajtur të hapura rrugët e frymëmarrjes;
  • Problemet me frymëmarrjen, duke mbajtur kokën dhe shpatullat, të cilat mund të ndihmojnë në kullimin e sinuseve.

I punuar nga sfungjerët Ecocell® dhe memory

Bërthama e këtij jastëku përbëhet prej 23cm sfungjer cilësor Ecocell®, i cili ka strukturë fleksibile për t'ju përshtatur trupit tuaj. Po ashtu, ofron mbështetje me fortësinë e duhur, për t'i ofruar rehati qafës, shpatullave dhe pjesës së sipërme të shpinës. Pjesa e sipërme e jastëkut përbëhet prej 2cm sfungjer memory, për rehati shtesë. Dizajni unik siguron qarkullim të shkëlqyer të ajrit, për një ambient më të thatë, më të freskët dhe më të shëndetshëm. Mbulesa e jastëkut mund të hiqet dhe të lahet në 60°C.

Jo vetëm për gjumë!

Përveç se mund t’ju sigurojë rehati gjatë gjumit, ky jastëk mund të përdoret edhe për raste tjera. Ju mund ta përdorni kur qëndroni ulur apo shtrirë duke lexuar, duke shikuar TV apo duke punuar, apo edhe për gjunj. Ky jastëk mund të përdoret në shtrat, divan apo edhe dysheme – kudo që ju duhet ekstra mbështetje!

Informata shtesë

Dimensionet e jastëkut mbështetës

Jastëk mbështetës Dormeo
Specifikat Teknike
Baza 2cm memory foam and 23cm Polyurethane foam (Ecocell®)
Dimensionet 60x25x45
Linja Dormeo Vitality
Mbështjellësi 100% polyester; Inner cover: Air mesh, 100% polyester
Programi Dormeo gjumë

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star