Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Jorgan dyshtresor Sleep&Inspire

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Shijoni 2 jorganë në 1 për rehati të plotë dhe fleksibilitet gjatë tërë vitit. Jorgani i trashë dhe jorgani i hollë mund të përdoren bashkë ose ndaras, duke ju ofruar 3 nivele të ngrohtësisë - prandaj është ideal për të gjitha stinët. Është i mbushur me mikrofibra ëellsleep për butësi & rehati dhe ka një dizajn tërheqës melange. Në dispozicion në dy madhësi dhe dy ngjyra: pjeshkë ose hiri.

Jorgan dyshtresor Sleep&Inspire
Nga 69,90 € Nga
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 50
  • Më shumë
  • Përshkrimi
  • Specifikat Teknike
Më shumë

Shijoni 2 jorganë në 1 për rehati të plotë dhe fleksibilitet gjatë tërë vitit. Jorgani i trashë dhe jorgani i hollë mund të përdoren bashkë ose ndaras, duke ju ofruar 3 nivele të ngrohtësisë - prandaj është ideal për të gjitha stinët. Është i mbushur me mikrofibra ëellsleep për butësi & rehati dhe ka një dizajn tërheqës melange. Në dispozicion në dy madhësi dhe dy ngjyra: pjeshkë ose hiri.

Më shumë
Përshkrimi

The right duvet any time of year

When we fall asleep, the body cools down, so it’s important to have a duvet that can keep you at just the right temperature to ensure a full night of healthy, restful sleep, letting you wake up refreshed and ready to take on the day.

The innovative Dormeo Sleep&Inspire Duvet Double can be used in three different ways to ensure complete sleeping comfort throughout the year.

Available in 2 sizes: 140x200 cm and 200x200 cm.

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Deep comfort in all seasons

The simple innovation of the double duvet is its 2-in-1 design, with both thin and thick quilts.

Use them alone or clip them together for three different levels of warmth:

  • the thinner duvet for colder summer nights,
  • the thicker duvet for autumn and spring,
  • both duvets clipped together for cold winter nights.

One set for all year in a high value, high comfort package!

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Soft, light and airy

The duvet is filled with Dormeo’s own, high-quality Wellsleep advanced microfibres. This remarkable material combines a light and airy softness with great functionality. Because of its excellent thermal properties, minimal moisture absorbency, high breathability, stain and mould resistance it is ideal for use in duvets and pillows.

The quilted pattern ensures an even distribution of the fibres in delightful, fluffy pockets, with a volume that gives a downy feeling you and your loved ones will love to snuggle under, whatever the weather!

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

A stylish mélange effect

Cross-dyed threads on the cover give it a beautiful mélange effect that looks great and feels good against your skin, is breathable and hygienic. Choose from peach or grey, both with classic diamond quilting to give your bedroom a touch more style.

  • Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet
  • Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet

Easy to care for and practical

The duvet is fully machine washable at 40°C and fast drying for maximum freshness.

Convenient clipping buttons make it easy to pair or separate the quilts, while inner loops make the double duvet a perfect match for a Dormeo Bedding Set, making sure the duvet stays firmly in place inside the cover.

Without a doubt it is a must have duvet, perfect for anyone throughout the whole year.

Dormeo Sleep&Inspire Double Duvet
Specifikat Teknike
Dimenionet 140x200cm, 200x200cm
Filling 100% polyester (Wellsleep advanced)
Linja Dormeo Comfort
Mbështjellësi 100% polyester microfiber
Programi Dormeo gjumë
Sezoni gjithë vitin
mund të lahet 40°C

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star