SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Ushqimet që ju ndihmojnë të flini, receta e smoothiet

Me ritmin e çmendur të ditëve të sotme, duket sikur gjumi është më tepër një luks, sesa një nevojë biologjike. Kohën shtesë, që na duhet për të përmbushur domosdoshmëritë e përditshme, e gjejmë vetëm duke ia rrëmbyer atij, duke i bërë kështu organizmit dhe, bashkë me të, edhe performances sonë, një dëm ndoshta të pakthyeshëm. Sipas specialistëve nëse keni probleme me gjumin, duhet të përfshini ushqimet e mëposhtme pasi ju ndihmojnë të flini.

Me ritmin e çmendur të ditëve të sotme, duket sikur gjumi është më tepër një luks, sesa një nevojë biologjike. Kohën shtesë, që na duhet për të përmbushur domosdoshmëritë e përditshme, e gjejmë vetëm duke ia rrëmbyer atij, duke i bërë kështu organizmit dhe, bashkë me të, edhe performances sonë, një dëm ndoshta të pakthyeshëm. Sipas specialistëve nëse keni probleme me gjumin, duhet të përfshini ushqimet e mëposhtme pasi ju ndihmojnë të flini.

• Qershitë

• Bananet

• Tërshëra

• Karbohidratet e ndryshme (pa e tepruar)

• Qumështi

• Farat e lulediellit

 

Smoothie me qershi, banane dhe qumësht është gjithashtu një zgjidhje efikase që ju vendos në gjumë sa hap e mbyll syte.

• 1 gote lëng qershish të freskëta

• gjysmë banane

• gjysmë gote qumësht lope ose qumësht soje

• pak vanilje

Përziejini të gjitha në [mikser] Nutribullet deri sa të përftoni një masë të njëtrajtshme. Dhe… gjumë të ëmbël e ëndrra të bukura!

Nëse nuk e keni Nutribullet, përfitoni edhe ju nga kjo ofertë festive nga Delimano