SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

% prej

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 • Dormeo fitues i medaljes “Best Buy Award”, në kategorinë e dyshekëve

  Best Buy Award edhe një herë konfirmon se Dormeo ka cilësinë më të  lartë të dyshekëve në tregun e Kosovës.

 • Sa shpesh duhet ndërruar çarçafët?

  Themi se jemi të pastër nëse pastrohemi çdo ditë, por rëndësi të madhe ka edhe pastërtia e vendit ku kalojmë një pjesë të madhe gjatë gjumit të thellë.

 • Cilat janë llojet e ndryshme te pagjumësisë?

  Sipas udhëzimeve nga një grup mjekësh, pagjumësia është vështirësia që të biem në gjumë ose për të bërë gjumë më të gjatë. Njerëzit me pagjumësi mund të ndjehen të pakënaqur me gjumin e tyre dhe zakonisht përjetojnë një ose më shumë nga simptomat e mëposhtme: lodhje, energji të ulët, vështirësi për tu përqëndruar, çrregullime të humorit dhe ulje të performancave në punë ose në shkollë.

 • Lidhja mes mungesës së gjumit dhe Diabetiti 2

  Ju e dini se historia e juaj mjekësore e familjes , së bashku me atë që ju hani dhe sa ju peshoni, mund të ndikojnë në rrezikun e zhvillimit të diabetit te tipit 2.. Por a e dini se shprehitë tuaja të gjumit mund të luajnë një rol? 

 • Kjo është mënyra më e keqe e të fjeturit

  Të dridhurat në dhomën e gjumit nuk janë aspak të mira, siç thotë një studim japonez. Studiuesit zbuluan që njerëzve që flinin në një dhomë të ftohtë 14 gradë Celsius, tensioni sistolik dhe diastolik i gjakut u rritej nga 6 në 8 për qind kur dilnin nga krevati në mëngjes, në krahasim me ata që e kalonin natën në një dhomë të ngrohtë, 24 gradë Celsius.

 • Këto 4 lule largojnë stresin

  Nëse punon në një zyrë me orë të zgjatura, ndoshta përballë një kompjuteri apo pajisjeve të tjera elektronike atëherë duhet të mendoni që ambientit tuaj t’i shtoni të paktën një lule.

 • Si ta ndalim kokëdhimbjen në 5 MINUTA pa ilaç!!.

  Kur ju keni një dhimbje koke dhe ilaç që ju duhet nuk e keni, situata duket e pashpresë. Por kjo nuk është kështu. Ka një mënyrë shkencore për të hequr qafe një dhimbje koke të quajtur acupressure.

 • Pasojat befasuese që i vijnë trupit nga gjumi i rregullt

  Që nga shtimi i lumturisë te vendimet më të mira financiare, një gjumë i rregullt gjatë natës ju bën të ndiheni më të freskët dhe të përqendroheni më tepër në detyrat e përditshme

  Ne jemi gjithnjë në kërkim të mënyrave të reja për të transformuar jetët tona, por ndonjëherë harrojmë se një nga bekimet më të mëdha që truri ynë mund të marrë është: gjumi. Nëse keni kohë të lirë këtë verë, një nga gjërat më të mira që mund të bëni me kohën tuaj është të rregulloni zakonet e gjumit. Lëreni veten të flejë natyrshëm ato ditë dhe shihni për sa gjumë ka nevojë. Ja cilat janë pasojat pozitive të gjumit

 • Këto janë gjësendet shtëpiake, për të cilat nuk e keni ditur se kanë afat skadimi

  Gjithmonë na u kujtohet të shikojmë datën e skadimit të qumështit, dhe dimë se sa gjatë duhet t’i mbajmë produktet e bukurisë.   Por, fatkeqësisht nuk i kushtojmë vëmendje gjërave në shtëpinë tonë të cilat qëndrojnë me ne më shumë se ç’duhet.   Prandaj,ju këshillon të filloni të keni më shumë kujdes për disa gjëra tjera që gjenden në shtëpinë tuaj, e jo vetëm për gjërat që gjenden në frigorifer.