SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

% prej

 • Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

  Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës. Një e treta e njerëzve në grupin e moshave 25 deri 40 në Indi vuajnë nga çfarëdo lloj e dhimbjes së shpinës. Ky numër pritet të shënojë rritje përgjatë viteve të ardhshme, falë kombinimit të punës në tavolinë dhe shoqërisë jo aktive fizikisht. Nata duket që sjell njëfarë lirimi të dhimbjeve, mirëpo sikleti nuk është që hiqet.

 • Mbani mend: Gjithmonë flini në KRAHUN E MAJTË!

  Shumica e njerëzve janë të panjohur me faktin se pozita në të cilën flini ka rol të rëndësishëm në shëndetin e përgjithshëm, e veçanërisht për sistemin e tretjes.  
 • Pse nuk është normale djersitja gjatë natës!

  Është normale të djersiteni gjatë natës nëse jeni në një ambient me temperatura të larta apo keni veshur rroba të trasha. Sidoqoftë, nëse dhoma e fjetjes nuk është aspak e nxehtë dhe prapë zgjoheni të djersitur, kjo mund të jetë një shenjë për ndonjë problem shëndetësor.

 • Si të humbni peshë pa ushtrime fizike dhe pa dietë?

  Kujt nuk i pëlqen ideja e të humburit peshë pa e ndryshuar mënyrën se si ushqeheni? Kjo mund t’ju duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por disa studime të reja zbulojnë se rutinat e shujtave dhe gjumi kanë shumë rëndësi në humbjen e peshës.

 • Kur duhet të bëni ushtrime fizike që të flini më mirë?

  Ushtrimet fizike janë çelësi për mposhtjen e pagjumësisë. Por, kur mendoni se është koha e duhur të ushtroni? Një studim i ri nga Universiteti i Jyvaskyla në Finlandë ka zbuluar se 30 minuta të ushtrimeve në ditë janë çelësi për mposhtjen e gjumit me kualitet të dobët – fakt tejet i rëndësishëm për 50 për qind të njerëzve mbipeshë që vuajnë nga pagjumësia. Përse?  Ushtrimet fizike ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes mendore që lidhet me pagjumësinë, gjë që e bën më të lehtë “ndaljen e trurit”
 • Kuptoni ëndrrat tuaja

  Fakti magjepsës është që shumicës së njerëzve i'u përsëriten ëndërrat për gjëra të njejta. Ëndrrat më të shpeshta janë për fluturimin, dhëmbët, duke ikur, duke u gjetur krejtësisht lakuriq në publik, etj.

 • Ngjyrat - Reagimi Emocional

  Kjo është sepse ju duhet të uleni për pakë kohë para se ta dekoroni me ngjyra. Shijoni momentet e qetësis dhe imagjinoni se ç’far do të bëni në këtë dhomë, si do të jetë atmosfera, dhe duke u bazuar në këtë vendosni për ngjyrën. Kushtoni vëmendje speciale dhomës së fjetjes, sepse ajo është vetëm e juaja.

 • Lëkurë të bukur në katër periudha të jetës

  Bukuria e lëkurës tuaj nuk është e limituar me vite! Lejoje që lëkura të jetë e bukur në të gjitha dekadat tuaja. Ne kemi përgatitur një udhërrëfyes të thjeshtë, i cili do të jetë rutina juaj e bukurisë.

 • Çfarë mesazhi na thonë lulet?

  Lulet kanë qenë me ne me shekuj. Gjatë kësaj kohe lulet kanë prezantuar hirësi, për këtë arsye lulet i kanë dekoruar oborret e njerëzve më të pasur dhe më të fuqishëm. Rëndësia e luleve u rrit edhe më shumë në kohët Viktoriane, ku femrat i kanë përdorur për të dekoruar flokët, rrobat deri te enët e kuzhinës. Lulet kanë mbetur njejtë të rëndësishme deri më sot.

 • 7 mënyrat e përmisimit të imunitetit

  Vjeshta ky moti gjithëmonë  me shi dhe ftohët ,dhe imuniteti juaj është duke u sfiduar gjdo ditë.Orët e gjata të punes, nëse nuk keni shprehit të ushqyerjes së shtëndetshme gjërat pëkeqësohen-ndoshta është koha të ndyshoni ato shprehi.Dhe të mësoni si mund të forcojmë imunitetin në 7 mënyra.