• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta

Dyshek Dormeo Air Comfort Plus - Paguaj me 15 këste

-15%
 • Dormeo mbush 15 vite & dhuron 15% në të gjithë dyshekët

1 VlerësimeVlerëso këtë produkt dhe fito transport falas në blerjen e ardhshme

Zbuloni ndërthurjen më të fundit të sustave elastike me ato individuale. Një dyshek që plotëson plotësisht nevojat tuaja! Lartësia 23 cm, mbulesa mund të lahet.

 • Teknologjia inovative Octaspring mundëson rehati dhe mbështetje në një dyshek
 • Ajrosje Superiore për një gjumë higjenik dhe një sipërfaqe të shëndetshme
 • Përshtatje 3D që mbështet lëvizjet natyrale të trupit gjatë gjumit
 • Këllëfi i dyshekut është i trajtuar me Adaptive® - që reagon në varësi të temperaturës dhe djersitjes së trupit duke vepruar si një kontrollues temperature.
 • 3 zona komforti për një rehati të personalizuar

Çmimi i rregullt: 429,90 EUR

Çmimi prej: 365,42 EUR

Paguaj me këste: 15 x 24,36 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë
Përshkrimi

Air Comfort Plus – më shumë rehati me sustat inovative elastike

Përmirësoni komoditetin (cilësinë) e gjumit tuaj – me dyshekun unik Air Plus, i cili është një revolucion në fushën e gjumit. Ai është i vetmi dyshek aktualisht në treg që kombinon rehatinë dhe mbështetjen e duhur për trupin në një dyshek. I përbërë me teknologjinë e parë Octaspring®, një kërkim që mori 25 vite për tu zhvilluar , tani dhe me një rritje të lartësisë, që ju jep luksin e pakrahasueshëm, suportin optimal dhe më shumë komfort.

Duke u bazuar në dëshirat e klientëve tanë ne shtuam lartësinë e dyshekëve me 7 cm. Përveç kësaj përmirësuam lluksin dhe rehatinë e tij, lartësia e plotë 23 cmlehtëson lëvizjen e tij, ju mund ta ngrini, hiqni nga shtrati apo ta lëvizni lehtësisht.

Përshtatje 3 Dimensionale – Pozicion gjumi perfekt

Dysheku Air Comfort Plus karakterizohet nga përshtatshmëria 3D e sustave elastike të vendosura në formë hojesh për të mundësuar elasticitet individual të sustave. Kjo nënkupton që panvarsisht pozicionit tuaj te gjumit – në anë, me shpinë apo përmbys, çdo sustë do të përputhet me formën dhe lëvizjen e trupit tuaj pa krijuar shtytje (presion) ndaj muskujve tuaj apo transferim të lëvizjes nga ana tjetër e dyshekut. Sustat përshtaten plotësish me peshën tuaj trupore, formën dhe pozicionin e gjumit, sikur dysheku të jetë prodhuar posaçërisht për ju dhe kërkesat tuaja.

I kthyeshëm - 2 nivele fortësie për rehati të personalizuar

Air Comfort Plus ka një bazë të kthyeshme, anën e fortë e të butë. Ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe të zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë thjeshtë duke e kthyer atë. Dyshekët dopio (përmasa +160cm) vinë me dy pjesë të ndara në brendësi të këllëfit, duke ju mundësuar ju dhe partnerit tuaj të zgjidhni anën që ju përshtatet më mirë pa transferuar lëvizjen.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

6x më shumë ajrosje – shijoni një gjumë të freskët

Dysheku Air Comfort Plus ‘merr frymë’ nga çdo lëvizje e juaja, duke ju garantuar një gjumë të freskët, në një sipërfaqe komforte pa lagështi. Struktura e veçantë në formë hojesh e teknologjisë revolucionare octasprings, qarkullon ajrin dhe ajros dyshekun 6x më shumë se dyshekët tradicional me material memory. Sistemi inovativ dhe unik i ajrosjes (ventilimit) lejon qarkullimin e vazhdueshëm të ajrit në dyshek, duke reduktuar lageshtine, pikat e nxehta dhe duke ju siguruar nje gjume te fresket, higjenik dhe një sipërfaqe të shëndetshme.

Këllëfi i dyshekut është i trajtuar me Adaptive® - një teknologji Zviceriane termorregulluese. Ajo reagon në varësi të temperaturës dhe djersitjes së trupit duke vepruar si një kontrollues temperature. Në temperatura të ulta këllëfi i trejtuar me Adaptive® e mpiks (e kap) lagështinë në strukturat e tij, duke ju mundësuar një sipërfaqe pa lagështi dhe të ngrohtë, ndersa ne temperatura te larta ai çliron bulzat e grumbulluara, duke freskuar sipërfaqen e këllëfit.

6X Më shumë Veteajerosjenë krahasim me dyshekët e tjerë

 

Si funksionon

Strukturë hojesh me susta klasike të veshura (në xhepa)

Baza e dyshekut Dormeo Air Comfort përbëhet nga 1 shtresë sustash të larta elastike të vendosura në strukturën e hojeve. 8 kolonat mbështetëse me sustat sigurojnë përshtatshmëri 3D në varësi të formës dhe lëvizjes së trupit. Çdo sustë reagon në mënyrë individuale me konturet e trupit tuaj dhe pozicionit tuaj të gjumit – në anë, me shpine apo përmbys. Më pas, nën të ndodhet një shtresë me susta klasike që ofrojnë më shumë mbështetje.

Për më shumë rehati, sustat e veshura në xhepa individual janë të rrethuara nga nje shtresë me material Ecocell® përgjatë bazes, në anë dhe pjesën e poshtme. Kjo mundëson qarkullimin e duhur të ajrit dhe ofron përshtatshmërinë në pikat e duhura, ndërsa baza ju ofron mbështetjen e duhur.

3 zona komforti për mbështetjen e trupit tuaj

Sustat me fortesi te ndryshme jane pershtatur ne berthamen e dyshekut per te siguruar reahti dhe mbeshtetjen e duhur gjate gjithe nates.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë, ne pjesen e legenit
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

Falë strukturës së tij unike, dysheku Air Comfort helps to eliminate pressure from protruding parts of the body, keep spine in correct alignment and alleviate back pain, which may occur during sleep.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

3 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm

siguron vetëajërosje

 
Rekomandohet për

Rekomandohet për:

 • kushdo që është në kërkim të një dysheku të cilësisë së lartë që nuk shkakton të nxehtit e tepërt apo lagështinë
 • njerëzit që kanë nevojë për një dyshek ergonomik që do të ofrojë mbështetje optimale për shpinën dhe mbështetje për pjesë të veçanta të trupit
 • njerëz në kërkim të një dysheku të kthyeshëm që lejon përzgjedhjen sipas preferencave të tij
 • kushdo në kërkim të një dysheku me teklologjinë e fundit të implementuar në prodhimin e dyshekë, susta e pavarura për të parandaluar transferimin e levizjes nga njëra anë e dyshekut në anën tjetër
 • kushdo në kërkim të një dysheku me mbrojtje efektive anti-bakteriale dhe anti-alergjike
 • kushdo në kërkim të një dysheku të qëndrueshëm, i projektuar për të siguruar shëndetin, qetësinë, rinimin gjatë fjetjes, për vitet që vijnë

Informata teknike

Informacione mbi produktin:

 • Lartësia: 23cm
 • 1cm material poliester në mbulesën e dyshkeut
 • 3cm sfungjer Ecocell®
 • 3cm susta Octaspring ®
 • 3cm sfungjer Ecocell®
 • 10cm pocket spring
 • 3cm sfungjer Ecocell®
 • Numri i sustave Octaspring ® - 18 susta në një rrjesht, totali i sustave të sfungjerit 162(për përmasën 90x200cm)
 • Lartësia e sustave Octaspring ® - 10cm
 • Numri i pocket springs - 31 susta në një rrjesht, totali i pocket springs 372(për përmasën 90x200cm)
 • 3 zona
 • I kthyeshëm
 • Mbulesë e cila mund të lahet

Çmimi i rregullt: 429,90 EUR

Çmimi prej: 365,42 EUR

Paguaj me këste: 15 x 24,36 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë

Vlerësime të konsumatorëve1 Vlerësime

Shkruaj një koment

Si e vlerësoni ju këtë produkt?

Fushat e shënuara me * janë të obligueshme.

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.
Sukses
prindt e mi e kan qe dy vjet dyshekin dormeo shum sukes ka tregu sdomos te babi shum i ka ndihmu
Albina Kastrati

Të tjerët kanë kërkuar edhe këto produkte

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77