• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Shëndeti

 • Sa shpesh duhet ndërruar çarçafët?

  Sa shpesh duhet ndërruar çarçafët?

  Themi se jemi të pastër se pastrohemi çdo ditë, por rëndësi të madhe ka edhe pastërtia e vendit ku kalojmë një pjesë të madhe gjatë gjumit të thellë.

 • Cilat janë llojet e ndryshme te pagjumësisë?

  Cilat janë llojet e ndryshme te pagjumësisë?

  Sipas udhëzimeve nga një grup mjekësh, pagjumësia është vështirësia që të biem në gjumë ose për të bërë gjumë më të gjatë. Njerëzit me pagjumësi mund të ndjehen të pakënaqur me gjumin e tyre dhe zakonisht përjetojnë një ose më shumë nga simptomat e mëposhtme: lodhje, energji të ulët, vështirësi për tu përqëndruar, çrregullime të humorit dhe ulje të performancave në punë ose në shkollë.

 • Lidhja mes mungesës së gjumit dhe Diabetiti 2

  Lidhja mes mungesës së gjumit dhe Diabetiti 2

  Ju e dini se historia e juaj mjekësore e familjes , së bashku me atë që ju hani dhe sa ju peshoni, mund të ndikojnë në rrezikun e zhvillimit të diabetit te tipit 2.. Por a e dini se shprehitë tuaja të gjumit mund të luajnë një rol? 

 • Si ta ndalim kokëdhimbjen në 5 MINUTA pa ilaç!!.

  Si ta ndalim kokëdhimbjen në 5 MINUTA pa ilaç!!.

  Kur ju keni një dhimbje koke dhe ilaç që ju duhet nuk e keni, situata duket e pashpresë. Por kjo nuk është kështu. Ka një mënyrë shkencore për të hequr qafe një dhimbje koke të quajtur acupressure.

 • Këto 4 lule largojnë stresin

  Këto 4 lule largojnë stresin

  Nëse punon në një zyrë me orë të zgjatura, ndoshta përballë një kompjuteri apo pajisjeve të tjera elektronike atëherë duhet të mendoni që ambientit tuaj t’i shtoni të paktën një lule.

 • Ushqimet që ju ndihmojnë të flini, receta e smoothiet

  Ushqimet që ju ndihmojnë të flini, receta e smoothiet

  Me ritmin e çmendur të ditëve të sotme, duket sikur gjumi është më tepër një luks, sesa një nevojë biologjike. Kohën shtesë, që na duhet për të përmbushur domosdoshmëritë e përditshme, e gjejmë vetëm duke ia rrëmbyer atij, duke i bërë kështu organizmit dhe, bashkë me të, edhe performances sonë, një dëm ndoshta të pakthyeshëm. Sipas specialistëve nëse keni probleme me gjumin, duhet të përfshini ushqimet e mëposhtme pasi ju ndihmojnë të flini.

 • Kuptoni ëndrrat tuaja

  Kuptoni ëndrrat tuaja

  Fakti magjepsës është që shumicës së njerëzve i'u përsëriten ëndërrat për gjëra të njejta. Ëndrrat më të shpeshta janë për fluturimin, dhëmbët, duke ikur, duke u gjetur krejtësisht lakuriq në publik, etj.

 • Ngjyrat - Reagimi Emocional

  Ngjyrat - Reagimi Emocional

  Kjo është sepse ju duhet të uleni për pakë kohë para se ta dekoroni me ngjyra. Shijoni momentet e qetësis dhe imagjinoni se ç’far do të bëni në këtë dhomë, si do të jetë atmosfera, dhe duke u bazuar në këtë vendosni për ngjyrën. Kushtoni vëmendje speciale dhomës së fjetjes, sepse ajo është vetëm e juaja.

 • Lëkurë të bukur në katër periudha të jetës

  Lëkurë të bukur në katër periudha të jetës

  Bukuria e lëkurës tuaj nuk është e limituar me vite! Lejoje që lëkura të jetë e bukur në të gjitha dekadat tuaja. Ne kemi përgatitur një udhërrëfyes të thjeshtë, i cili do të jetë rutina juaj e bukurisë.

 • Çfarë mesazhi na thonë lulet?

  Çfarë mesazhi na thonë lulet?

  Lulet kanë qenë me ne me shekuj. Gjatë kësaj kohe lulet kanë prezantuar hirësi, për këtë arsye lulet i kanë dekoruar oborret e njerëzve më të pasur dhe më të fuqishëm. Rëndësia e luleve u rrit edhe më shumë në kohët Viktoriane, ku femrat i kanë përdorur për të dekoruar flokët, rrobat deri te enët e kuzhinës. Lulet kanë mbetur njejtë të rëndësishme deri më sot.

 • 7 mënyrat e përmisimit të imunitetit

  7 mënyrat e përmisimit të imunitetit

  Vjeshta ky moti gjithëmonë  me shi dhe ftohët ,dhe imuniteti juaj është duke u sfiduar gjdo ditë.Orët e gjata të punes, nëse nuk keni shprehit të ushqyerjes së shtëndetshme gjërat pëkeqësohen-ndoshta është koha të ndyshoni ato shprehi.Dhe të mësoni si mund të forcojmë imunitetin në 7 mënyra.

 • Tetori është Muaj Ndërkombëtar i Luftës kundër Kancerit të Gjirit

  Tetori është Muaj Ndërkombëtar i Luftës kundër Kancerit të Gjirit

  Tetori është Muaj Ndërkombëtar i Luftës kundër Kancerit të Gjirit, por, për këtë problem duhet të flitet e të punohet, jo vetëm gjatë këtij muaji.Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanceri i gjirit mund ta prekë jetën e tyre. Gjenetika është një ndër faktorët e rrezikut që nuk mund ta ndryshojmë, mirëpo ne mund ta ndryshojmë mënyrën e jetesës që të mund ta parandalojmë kancerin e gjirit.

 • Si të ruhemi nga dhimbjet e shpinës

  Si të ruhemi nga dhimbjet e shpinës

  Njerëzit i lajnë përditë dhëmbët dhe bëjnë shpesh dush, por ndonjëherë nuk mendojnë fare për muskujt e tyre. Ndërkohë që, këta të fundit janë shumë të ndjeshëm ndaj mospërfilljes dhe kjo ndikon në muskulaturë, mbështetjen dhe mbrojtjen e palcës kurrizore. Dhimbja e shpinës mund të na prekë më pak kur vendi ynë i punës është i rregulluar në mënyrën e duhur. Kështu, karrigia ku ne ulemi duhet të ketë ndenjëse të fortë, ndërkohë që lartësia e saj zgjidhet në atë mënyrë që duart e shtrira mbi të dhe bërrylat të formojnë një kënd 90 gradë. 

   

 • Gjumashët kanë nivele të larta të “kolesterolit të keq”

  Gjumashët kanë nivele të larta të “kolesterolit të keq”

  Individët e shtyrë në moshë të cilët flenë shumë orë, kanë një nivel të lartë të LDL-kolesterolit (“kolesterolit të keq”) dhe sasi të ulët të HDL-kolestrolit (“kolesterolit të mirë”), njoftojnë shkencëtarët holandezë.

 • A mund ta përshpejtojë dobësimin uji i ngrohtë me limon

  A mund ta përshpejtojë dobësimin uji i ngrohtë me limon

  Anembanë botës gjithnjë e më shumë njerëz po e aplikojnë ritualin e pirjes së ujit të ngrohtë me limon në mëngjes në lukth të zbrazët.

 • Bimët që shërojnë shpirtin: Këto gjashtë lule eliminojnë emocionet e rënda!

  Bimët që shërojnë shpirtin: Këto gjashtë lule eliminojnë emocionet e rënda!

  Doktor Edward Bahr është bërë i njohur pikërisht me këto lule ujore. Ka konsideruar që ekzistojnë esenca të luleve të cilat mund të shërojnë emocione të ndryshme të njerëzve dhe ka prodhuar 38 produkte lulesh në fillim të shekullit të 20-të.

 • Tavolinat për qëndrim në këmbë, e përmirësojnë shëndetin dhe e rrisin produktivitetin

  Tavolinat për qëndrim në këmbë, e përmirësojnë shëndetin dhe e rrisin produktivitetin

  Sipas disa studimeve, thuhet se tavolinat për qëndrim në këmbë e rrisin komoditetin në vend të punës, e gjithashtu e rrisin produktivitetin për gati 50 për qind.  

 • Pesë gjëra që sjellin fatkeqësi në shtëpi: nxirrni jashtë menjëherë!

  Pesë gjëra që sjellin fatkeqësi në shtëpi: nxirrni jashtë menjëherë!

  Ekzistojnë besime që disa objekte sjellin fatkeqësi në familje, nëse gjenden në vendin e gabuar në shtëpi. Mësoni për çka është fjala dhe nxirrni jashtë

 • Përse KËRCËLLINI DHËMBËT gjatë natës (dhe si të ndaloni)?

  Përse KËRCËLLINI DHËMBËT gjatë natës (dhe si të ndaloni)?

  Nëse në mëngjes zgjoheni me dhembje koke të padurueshme, mbase shkaktar është kërcëllitja e dhëmbëve gjatë natës.

 • Kur duhet të bëni ushtrime fizike që të flini më mirë?

  Kur duhet të bëni ushtrime fizike që të flini më mirë?

  Ushtrimet fizike janë çelësi për mposhtjen e pagjumësisë. Por, kur mendoni se është koha e duhur të ushtroni? Një studim i ri nga Universiteti i Jyvaskyla në Finlandë ka zbuluar se 30 minuta të ushtrimeve në ditë janë çelësi për mposhtjen e gjumit me kualitet të dobët – fakt tejet i rëndësishëm për 50 për qind të njerëzve mbipeshë që vuajnë nga pagjumësia. Përse?  Ushtrimet fizike ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes mendore që lidhet me pagjumësinë, gjë që e bën më të lehtë “ndaljen e trurit”

 • Pse nuk është normale djersitja gjatë natës!

  Pse nuk është normale djersitja gjatë natës!

  Është normale të djersiteni gjatë natës nëse jeni në një ambient me temperatura të larta apo keni veshur rroba të trasha. Sidoqoftë, nëse dhoma e fjetjes nuk është aspak e nxehtë dhe prapë zgjoheni të djersitur, kjo mund të jetë një shenjë për ndonjë problem shëndetësor.

 • Mbani mend: Gjithmonë flini në KRAHUN E MAJTË!

  Mbani mend: Gjithmonë flini në KRAHUN E MAJTË!

  Shumica e njerëzve janë të panjohur me faktin se pozita në të cilën flini ka rol të rëndësishëm në shëndetin e përgjithshëm, e veçanërisht për sistemin e tretjes.  

 • ËNDRRAT mund të ZBULOJNË SIMPTOMAT E SËMUNDJES – madje shumë vite më herët

  ËNDRRAT mund të ZBULOJNË SIMPTOMAT E SËMUNDJES – madje shumë vite më herët

  Ndërdija i di të gjitha – duke tërhequr vërejtjen, ëndrrat mund të paralajmërojnë edhe dhjetë vjet më herët simptomat e para të sëmundjes, thotë dr. Oscroft, nga Camgridge. Psikologët pajtohen që porositë e ëndrrave assesi nuk duhet injoruar, sepse pikërisht nga to mund të lexojmë të dhëna të rëndësishme mbi sëmundjet nga të cilat do të mund të sëmureshim. Po kështu me shekuj të tërë thotë edhe tradita popullore

 • Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

  Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

  Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të’ lulëzojnë”. Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë.  

 • Ja çfarë tregon dhimbja e kokës për shëndetin tuaj

  Ja çfarë tregon dhimbja e kokës për shëndetin tuaj

  Dhimbja e kokës është dhimbja më e zakonshme që i prekë të gjithë njerëzit e të gjitha moshave nëpër botë. Një person që vuan vazhdimisht nga dhimbja e kokës, mund të frikësohet se diçka nuk është në rregull me shëndetin e tij, duke ia pamundësuar që të veprojë siç duhet në mjedisin ku jeton ose punon. Madje, në disa raste, efektet e dhimbjes së vazhdueshme të kokës çojnë edhe në depresion.

 • Kjo është mënyra më e keqe e të fjeturit

  Kjo është mënyra më e keqe e të fjeturit

  Të dridhurat në dhomën e gjumit nuk janë aspak të mira, siç thotë një studim japonez. Studiuesit zbuluan që njerëzve që flinin në një dhomë të ftohtë 14 gradë Celsius, tensioni sistolik dhe diastolik i gjakut u rritej nga 6 në 8 për qind kur dilnin nga krevati në mëngjes, në krahasim me ata që e kalonin natën në një dhomë të ngrohtë, 24 gradë Celsius.

 • Keni probleme me gërhitjen? Kjo është mënyra natyrale për ta ndalur atë

  Keni probleme me gërhitjen? Kjo është mënyra natyrale për ta ndalur atë

  A keni ju ose ndonjëri nga të afërmit tuaj probleme me gërhitjen? A keni provuar metoda të ndryshme për ndalimin e saj, por asgjë nuk ju ka ndihmuar?

 • Ja si e dëmtoni pamjen me veprime të përditshme

  Ja si e dëmtoni pamjen me veprime të përditshme

  Ka shumë njerëz që çdo ditë bëjnë veprime të cilat janë të dëmshme për lëkurën, flokët, shëndetin etj. Ajo që këshillohet është që të përpiqeni t’i parandaloni këto veprime.

 • Truk i pabesueshëm – si të forcohet IMUNITETI për vetëm 15 sekonda

  Truk i pabesueshëm – si të forcohet IMUNITETI për vetëm 15 sekonda

  Ky truk ndihmon kur t’ju bie viroza, ose gripi – shpejt do të shëroheni. Është shumë i thjeshtë dhe krejt pa para, rekomandon profesori i njohur rus. Profesor Sergey Bubnovsky, ekspert i njohur rus për kineziterapi (aktivizimin e organizmit dhe përmirësimin e funksioneve të dëmtuara) thotë se ekziston metoda shumë e thjeshtë për forcimin e imunitetit.

 • E pabesueshme! Humb 90 kg në 11 muaj (Foto)

  E pabesueshme! Humb 90 kg në 11 muaj (Foto)

  Simone Pretscherer Anderson arriti të humbë 90 kilogramë në njëmbëdhjetë muaj, duke kaluar nga 169 kg në 83. Por jo të gjithë besonin në “mrekullinë” e saj personale, sidomos ndjekësit në Instagram.

 • Sa shpesh duhet t’i pastroni çarçafët e fjetjes

  Sa shpesh duhet t’i pastroni çarçafët e fjetjes

  Nëse dëshironi që të keni një gjumë pa probleme, vendi ku flini duhet të jetë i rehatshëm për ju.

 • 13 fakte mahnitëse për trurin tuaj

  13 fakte mahnitëse për trurin tuaj

  A e keni ditur se trurit i duhet bëjë përpjekje kur ju qeshni me ndonjë shaka dhe 12% të ëndrrave i shohim bardh e zi?

 • Kuptojeni sëmundjen nga dhimbja e kokës

  Kuptojeni sëmundjen nga dhimbja e kokës

  Kokëdhimbjet janë shumë të zakonshme. Sidoqoftë nganjëherë ato mund të jenë paralajmërim se diçka mund të jetë më serioze. Më poshtë keni diçka që duhet mbajtur mend kur herën tjetër do të iu dhemb koka, se nga shkaktohet ajo. Kokëdhimbjet më të zakonshme janë ato që i shkakton tensioni, sinusi ose edhe migrena.

 • SHIKOHUNI NË PASQYRË: Nëse keni këtë në flokë, kurrë nuk do të sëmureni nga kanceri!

  SHIKOHUNI NË PASQYRË: Nëse keni këtë në flokë, kurrë nuk do të sëmureni nga kanceri!

  Shikoni mirë flokët tuaj! Ato zbulojnë një prirje gjenetike e cila do t’ju mbrojë nga kanceri. Keni këtë problem me flokët – sado që t’i krihni, ekziston një xhufkë, përkatësisht një tufë flokësh, e cila pa dëshirën tuaj shkon anash dhe nuk mund të bëni asgjë?

 • Si të humbni peshë pa ushtrime fizike dhe pa dietë?

  Si të humbni peshë pa ushtrime fizike dhe pa dietë?

  Kujt nuk i pëlqen ideja e të humburit peshë pa e ndryshuar mënyrën se si ushqeheni? Kjo mund t’ju duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por disa studime të reja zbulojnë se rutinat e shujtave dhe gjumi kanë shumë rëndësi në humbjen e peshës.

 • Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

  Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

  Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës. Një e treta e njerëzve në grupin e moshave 25 deri 40 në Indi vuajnë nga çfarëdo lloj e dhimbjes së shpinës. Ky numër pritet të shënojë rritje përgjatë viteve të ardhshme, falë kombinimit të punës në tavolinë dhe shoqërisë jo aktive fizikisht. Nata duket që sjell njëfarë lirimi të dhimbjeve, mirëpo sikleti nuk është që hiqet.

 • Shërimi i vetëdijes: Ritual i mëngjesit dhe i mbrëmjes që do t’ju mbushë me energji

  Shërimi i vetëdijes: Ritual i mëngjesit dhe i mbrëmjes që do t’ju mbushë me energji

  Vetëdija për trupin tënd, organet dhe gjymtyrët, zgjojnë valë të energjisë shëruese. Rituali të cilin e rekomandon mësuesi shpirtëror Eckhart Tolle, zgjat vetëm disa minuta! Rituali i shërimit të vetëdijes të cilin e përshkruan mësuesi shpirtëror, Eckhart Tolle, praktikohet në mëngjes menjëherë pas zgjimit dhe në mbrëmje, para gjumi, ndërkaq do t’ju mbushë vetëdijen dhe trupin me energji dhe do t’i shërojë bllokadat energjike.

 • Qitni kripë limonit dhe lëreni afër krevatit: Rezultatet janë të pabesueshme!

  Qitni kripë limonit dhe lëreni afër krevatit: Rezultatet janë të pabesueshme!

  E gjitha që duhet të bëni është që të pritni një limon në katër pjesë, ta vendosni në një pjatë të vogël dhe t’i qitni pak kripë e ta lini në komodinë afër krevatit. Veproni kështu çdo mbrëmje – dhe rezultati është i mrekullueshëm.

 • Ja cilat janë PASOJAT E FJETJES në shpinë, në krah dhe në bark (Video)

  Ja cilat janë PASOJAT E FJETJES në shpinë, në krah dhe në bark (Video)

  Të rrallë janë ata që flenë vetëm në një pozë, mirëpo gjithsecili ka pozën e vet më të preferuar në të cilën e kalon pjesën më të madhe të natës. Mjekja Janet Kennedy zbulon se cila pozë është më e mira, cila më e keqja. Dr. Janet Kennedy ka zbuluar pasojat e pozitave në të cilat flenë njerëzit – në shpinë, në krah dhe në bark.

 • A jeni person që vazhdimisht sëmureni? Ky është ilaçi që do t’ju ndihmojë, por nuk do t’ju pëlqejë…

  A jeni person që vazhdimisht sëmureni? Ky është ilaçi që do t’ju ndihmojë, por nuk do t’ju pëlqejë…

  Në këtë periudhë të vitit, shumë lehtë është të fitoni ndonjë sëmundje. Por, a jeni një nga ata personat që gjithmonë sëmuren? Jo diçka serioze, por probleme me fyt, hundë dhe keni dhimbje në trup?
   

 • Recetë gjermane nga tre përbërës: Pastron mbylljen e arterieve, ul kolesterolin!

  Recetë gjermane nga tre përbërës: Pastron mbylljen e arterieve, ul kolesterolin!

  Kombinimi i këtyre përbërësve ju ofron imunitetin më të fuqishëm deri tani. Fjala është për recetën e popullarizuar të një mjeku gjerman, e cila përmban tre përbërës shumë të shëndetshëm: xhenxhefil, hudhër dhe limon.

 • Zini limonët në mbrëmje dhe pijeni posa të zgjoheni. Do të mahniteni nga rezultatet!

  Zini limonët në mbrëmje dhe pijeni posa të zgjoheni. Do të mahniteni nga rezultatet!

  Mënyra se si e filloni ditën është ndër gjërat më të rëndësishme sa i përket mënyrës se si e jetoni jetën. Konsumimi i ujit të nxehtë me limon, është trend i njohur i fillimit të ditës. Sidoqoftë, kjo metodë nuk i sjell të gjitha të mirat shëndetësore që limoni i ofron.

 • Ja çfarë tregon data e lindjes për personalitetin tuaj

  Ja çfarë tregon data e lindjes për personalitetin tuaj

  Në këtë shkrim do ta kuptoni se çfarë tregon data juaj e lindjes për ju, pavarësisht muajit në të cilin keni lindur.

 • Çka ju pret në 2017? E gjeni pasi ta zgjedhni ngjyrën

  Çka ju pret në 2017? E gjeni pasi ta zgjedhni ngjyrën

  Viti i ri ngadalë po na troket në derë, ndërsa të gjithëve na intereson se çfarë do të na sjellë. Mu për këtë portali “BuzzFeed” ka publikuar një parashikim në bazë të zgjedhjes së ngjyrës e cila ju tërheq. Shikojeni fotografinë dhe zgjidheni ngjyrën e cila dëshironi ta shënojë vitin e ardhshëm.

 • 10 truke si të pastroni të gjithë shtëpinë vetëm me përbërës natyralë

  10 truke si të pastroni të gjithë shtëpinë vetëm me përbërës natyralë

  Kur degjojmë të flitet për detergjentë, shumë prej nesh nënkuptojmë pastërti. Mendojmë se solucionet dhe pluhurat larës mbajnë larg bakteret, por ajo që nuk dimë është se thuajse të gjitha produktet e pastrimit përmbajnë kimikate toksike që ndotin ajrin e brendshëm dhe janë të dëmshme për shëndetin tonë. Procesi i pastrimit nuk mund të mendohet pa këto produkte, por e rëndësishme është t’i përdorim sa më rrallë këto të fundit. Nëse po pyesni veten, se me çfarë do të pastronit, përgjigjien e gjeni tek produktet natyrale. Më poshtë do të lexoni disa truke që do t’jua bëjnë më të lehtë pastrimin e shtëpise dhe do të reduktojnë ekspozimin e gjithë familjes ndaj kimikateve toksike.

 • Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut

  Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut

  Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër niveleve të larta të koletserolit dhe hipertensionit. Në fakt, populli Amish ka qenë duke e përdorur këtë për të trajtuar një numër të madh të sëmundjeve dhe për të përmirësuar sistemin e imunitetit.

 • Lulet magjike që pastrojnë ajrin e shtëpisë

  Lulet magjike që pastrojnë ajrin e shtëpisë

  Bimët dhe lulet e apartamentit oksigjenojnë ambientin, pastrojnë ajrin, thithin lagështinë, eliminojnë erën e keqe dhe e bëjnë shtëpinë më të rehatshme dhe elegante, këto fakte i kanë zbuluar shkencëtarët e NASA-së

 • Përse nuk duhet të hani portokall përpara se të shtriheni

  Përse nuk duhet të hani portokall përpara se të shtriheni

  Për të përfituar nga të gjitha vlerat ushqyese të portokallit, nuk duhet t’i hani përpara se të shkoni për të fjetur, sidomos nëse vuani nga gastriti!
   

 • Këto janë gjësendet shtëpiake, për të cilat nuk e keni ditur se kanë afat skadimi

  Këto janë gjësendet shtëpiake, për të cilat nuk e keni ditur se kanë afat skadimi

  Gjithmonë na u kujtohet të shikojmë datën e skadimit të qumështit, dhe dimë se sa gjatë duhet t’i mbajmë produktet e bukurisë.
   
  Por, fatkeqësisht nuk i kushtojmë vëmendje gjërave në shtëpinë tonë të cilat qëndrojnë me ne më shumë se ç’duhet.
   
  Prandaj,ju këshillon të filloni të keni më shumë kujdes për disa gjëra tjera që gjenden në shtëpinë tuaj, e jo vetëm për gjërat që gjenden në frigorifer.

Abonohu në të rejat tona

Ju do të merrni artikuj special rreth gjumit dhe shëndetit dhe informacion në lidhje me produktet që sigurojnë komfort dhe kualitet të lartë të gjumit të shëndetshëm.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77